Dlaczego Szachy?

Po pierwsze integrują pokolenia. Praktycznie każdy z nas kojarzy grę w szachy - dziecko, rodzic, dziadkowie. Po drugie granie w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dzieci - rozwija pamięć, umiejętności logicznego i abstrakcyjnego myślenia, rozbudza twórcze zdolności. Po trzecie to do nas należy zadbanie o rozwój naszych dzieci. Po naszej stronie jest spowodowanie, aby nie spędzały całego wolnego czasu z telefonem komórkowym w ręku.

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Po co gramy?

Przy planszy do gry młodzież nawiązuje kontakty bez używania telefonu. Gra w szachy pokazuje im jak być skutecznym w pokojowy sposób, jak negocjować. W lidze szachowej jest miejsce na pozytywne emocje, na przegrywanie z honorem i wygrywanie z klasą. Tutaj młodzi ludzie zapominają o stresie, problemach, uczą się cierpliwości, podejmowania pierwszych decyzji, brania za nie odpowiedzialności. Mogą zagrać z nauczycielem, rodzicem, nawet z wójtem.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Szachy w gminie

W ramach uruchomionego projektu Gminnej Ligi Szachowej najlepsi gracze otrzymują książki, dyplomy oraz szachownice. Cały projekt prowadzony jest przez koordynatorki, które możecie poznać na naszej stronie. To one pomagają w opanowaniu podstawowych zasad gry i prowadzą tabelę z punktami (tzw. ELO) na naszej stronie. Jeśli chcecie się przyłączyć do projektu - skontaktujcie się z nimi już dziś!

Kliknij tutaj